Специалност „Мултимедийни и компютърни системи и услуги”

Образователно-квалификационна степен „Магистър"

Професионална квалификация "Мгистър-инженер"

Редовно и задочно обучение

Продължителност на обучението:

2 семестъра - след завършена ОКС "бакалавър" по сродни специалности;

4 семестъра - след завършена ОКС "бакалавър" в други технически или нетехнически професионални направления или ОКС "Професионален бакалавър" в направление „Електротехника, електроника и автоматика”.

Основната цел на обучението по специалност "Мултимедийни и компютърни системи и услуги" е да подготви специалисти по мултимедийни и компютърни системи и услуги. Тази специалност отговаря на потребностите в множество браншове и съответства на динамиката на тяхното развитие.

В различни области на стопанството като конструктори, технолози и проектанти, инженери, програмисти. Студентите могат да работят в проектантски и развойни екипи, организации, институции и фирми, като системни и приложни разработчици на програмно осигуряване, уеб дизайн и приложно програмиране, мрежи и информационни технологии в областта на обслужването на мултимедийни и компютърни системи. Инженерите по мултимедийни и компютърни системи и услуги имат подготовка да участват в подготовката и управлението на ИТ проекти.

Някои от профилиращите специализирани дисциплини в магистърската специалност „Мултимедийни и компютърни системи и услуги” са:

"Безжични технологии за пренос на данни в индустриалните системи"

"Графичен дизайн"

"Дигитална фотография и обработка на звук и видео"

"Мултимедия за уеб базирано електронно обучение"

"Приложения и системи за мобилни устройства"

"Софтуер с отворен код за управление на съдържанието"

"Тримерно моделиране"