Home Актуални събития във ФТТ - архив Международната изложба за Енергийна ефективност и възобновяеми енергийни източници

На 28.03.2012г. преподаватели и студенти от специалност „Топло и газоснабдяване“, ФТТ – Ямбол посетиха международната изложба за Енергийна ефективност (ЕЕ) и възобновяеми енергийни източници (ВЕИ), организирана в рамките на традиционното (вече за осми път) изложение за Югоизточна Европа за ЕЕ и ВЕИ.
Над 250 фирми от 31 държави представиха най-новите продукти и услуги в областта на енергийната ефективност, възобновяемата енергия, управлението на отпадъци и рециклиране. Повече от 50% от площта бе заета от компании от Европа, Америка и Азия.
Успоредно с изложбата се проведе конференция за управление на отпадъци и рециклиране ‘Save the Planet’ с основни теми: Управление на отпадъци, Рециклиране, Депониране, Предотвратяване образуването на отпадъци, Енергия от отпадъци.