Home Катедри Катедра Енергетика

КАТЕДРА "ЕНЕРГЕТИКА"

КАТЕДРА “ЕНЕРГЕТИКА”

Катедра „Енергетика” осигурява обучението на специалност "Топло- и газоснабдяване" от професионално направление "Енергетика". Академичният състав на катедрата е от 9 преподаватели, от които 5 хабилитирани, 1 доктор,  2 асистенти и 1 старши преподавател.

Ръководител на катедра „Енергетика“

доц. д-р инж. Иван Стефанов Лазаров

Тел. 046/66 91 81;

Организатор на катедра: Ирина Георгиева

Основните научни направления, по които се работи в катедрата са:

1.Топлотехника и топло снабдяване в бита и промишлеността;

2.Газо-снабдяване в бита и промишлеността;

3.Оценка на риска и техническа безопасност;
4.Възстановяеми енергийни източници;

Катедрата поддържа делови и творчески контакти със сродни институти и фирми в страната и чужбина.

С наличната материална база, информационното осигуряване на учебните дисциплини и кадровия си потенциал, катедра “Топло- и газоснабдяване” отговаря на съвременните изисквания и провежда учебен процес на високо ниво.

Преподавани дисциплини:

Метрология и техническо измерване

Топлотехника

Машинни елементи

Технология на машиностроенето

Механика на флуидите

Хидро- и пневмозадвижване

Техническа безопасност

Екология в транспорта

Преподавателски състав на катедра „Енергетика“

доц. д-р инж. Иван Стефанов Лазаров                                                   каб. 315      CV      Публикации

e-mail:  Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.

Област на научни интереси:

„Техническа безопасност”; „ Оценяване на риска за безопасността и здравето”; ”Машиностроене и уредостроене”; „Поддържане и ремонт на машините”; „Топло- и газоснабдяване”; „Промишлена вентилация”; ”Автоматизация на технологичните процеси”; „Предприемачество и мениджмънт” „Мехатроника”.

доц. д-р. инж. Нели Асенова Георгиева                                каб. 227      CV      Публикации

e-mail: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.

Област на научни интереси: Комбинирано обработване на хидравлични отвори; Технология на машиностроенето.

доц. д-р Здравка Добрева Джандармова                              каб. 227      CV      Публикации

Област на научни интереси: Икономика

доц. д-р Иванка Николаева Шивачева                                  каб. 331      CV      Публикации

Област на научни интереси: Педагогика и Психология

гл. ас.д-р. инж.Иван Георгиев Бинев                                    каб. 410      CV      Публикации

e-mail:  Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.

Област на научни интереси: Топло- и газоснабдяване

ас. инж. Стати Найденов Найденов                                      каб. 419      CV      Публикации

Област на научни интереси: Техническа безопасност

ас. инж. Красимир Пенев Иванов                                          каб. 410      CV      Публикации