Home Актуални събития във ФТТ - архив ECDL сертификати за студентите

ECDL сертификати за студентите

Уважаеми колеги,

Всеки, който желае може да се запише за участие в състезанието за Европейски сертификат за компютърни умения (European Computer Driving License), което ще се проведе в чест на празника на Факултет «Техника и технологии» - 11 май 2013 г. Тестовете ще се състоят на 24 април 2013 г. от 8.00 часа. За повече информация се обръщайте към доц.Недева и гл.ас.Ваня Стойкова.

Студентите, които не се положили успешно всички тестове за ECDL сертификат през миналата година, могат да участват сега.

Повече можете да се информирате, да изтеглите молба за тестиране и примерни тестове и от ECDL център на нашия сайт.

Модули, включени в ECDL CORE:

• Молба за тестиране - Приложение 6 (за изтегляне)
  • Модул 1 Основи на информационните и комуникационните технологии – Concepts of Information and Communication Technology (ICT)
  • Модул 2 Работа на компютър. Основни операции и управление на файлове – Using the Computer and Managing Files; Примерни тестове за изтегляне Вариант 1; Вариант 2
  • Модул 3 Текстообработка – Word Processing; Примерни тестове за изтегляне Вариант 1; Вариант 2
  • Модул 4 Електронни таблици – Spreadsheets; Примерни тестове за изтегляне Вариант 1; Вариант 2
  • Модул 5 Работа с база данни – Using Databases
  • Модул 6 Презентации – Presentation
  • Модул 7 Уеб търсене и комуникация – Web Browsing and Communication

При нас можете да придобиете първите две нива  на сертификация на Фондация ECDL – F, гр. Дъблин, Ирландия.

1. ECDL START е сертификат, който се издава на кандидат, успешно издържал най-малко три от седемте ECDL теста по съответните модули, с изключение на Модул 1 – Основи на информационните и комуникационните технологии.
2. ECDL CORE е професионален сертификат, който се издава на кандидат, издържал успешно тестовете и по седемте ECDL модула.