Дипляна

Търсене

We have 25 guests and no members online

Заключителна пресконференция по проект за Интегрирана управленска информационна система на Тракийски университет, 28.11.2014

Created with flickr slideshow.

На 28.11.2014 г. Тракийски университет успешно приключва изпълнението на проект «Усъвършенстване на системата за управление и внедряване на интегрирана управленска информационна система в Тракийски университет за повишаване качеството на образованието и научно-изследователската дейност» BG051PO001-3.1.08-0009 по схема за безвъзмездна финансова помощ BG051PO001-3.1.08 „Усъвършенстване на системите за управление във висшите училища”. Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз. Реализацията на този проект ще издигне имиджа на Университета като образователен и научно-изследователски център, активен участник в изграждането на общество базирано на знанието и партньор в европейското изследователско пространство.

На заключителната пресконференция, която се проведе на 27.11.2014 г. в Аудитория №3 на Ректорат, Студентски град, присъстваха много преподаватели, студенти и служители на ТрУ, екип от фирмата изпълнител по проекта «Информационно обслужване» АД - Пловдив, както и представители на медиите.

Пресконференцията се проведе под патронажа на проф. двмн Иван Въшин, ИД Ректор на ТрУ.

Извършената работа беше представена от:

доц. Иванка Желязкова, зам.-ректор и ръководител на проекта,

доц. Таня Танева, главен секретар на ТрУ и ръководител на дейности по проекта,

доц. Веселина Недева, преподавател във ФТТ и координатор на проекта,

проф. Гюрга Михайлова, зам-декан на Аграрен факултет и ръководител на дейност по проекта,

доц. Мирослав Карабалиев, преподавател в МФ и ръководител на дейности по проекта

г-жа Йолана Кута, ръководител на проекта от името на фирмата изпълнител «Информационно обслужване» АД, Пловдив.

Чрез видеопредставяне присъстващите се запознаха с извършената работа, етапите на дейностите по проекта и неговото успешно финализиране.

В словото си проф. Иван Въшин отбеляза, че този проект е от особенно значение за Университета, тъй като ще синхронизира и улесни работата на академичниото ръководство, на преподавателите, студентите и служителите на ТрУ. Създаден е само скелета на информационната система, предстои много работа, трябва за да бъдат положении много усилия от всички, за да се попълни необходимата информация и системата да заработи на практика.

В последвалата дискусия бяха разисквани параметри на предстоящата работа по съдаването на бази от данни и управленския смисъл на функциите на информационната система.

Начало на проекта: 28.01.2013 г. Продължителност: 22 месеца

Oбща стойност на проекта: 494268.00 лв

За повече информация и контакти:

Ръководител на проекта: Доц.дсн Иванка Желязкова,

Зам.ректор по Административна, стопанска и информационна дейност